do kasy suma: 0,00 zł
PLN

Łamiszczęki - cukierki dla twardzieli

Łamiszczęki - cukierki dla twardzieli

Za co Eddy kochał łamiszczęki?

Osobom nieco starszym, którzy w latach dwutysięcznych seriali animowanych już nie oglądali, tłumaczę. Mowa tu o amerykańsko-kanadyjskiej animacji Ed, Edd i Eddy emitowanej przez stację Cartoon Network. Akcja toczy się wokół trójki chłopaków, których głównym celem jest zdobycie pieniędzy w niezbyt etyczny sposób – poprzez przekręty i wyłudzenia. Wszyscy tytułowi bohaterowie, a zwłaszcza Eddy, jako główny cel stawiają sobie zarobienie pieniędzy na słodycze, zazwyczaj są to super twarde gumy, tzw. łamiszczęki.

Nie wiadomo za co dokładnie bohaterowie popularnej kreskówki tak uwielbiali gumy łamiszczęki, natomiast fani wymyślają przeróżne teorie. Jako, że Edom wiecznie brakowało pieniędzy, jedną z nich jest długi czas ssania – niektórym pochłonięcie wszystkich warstw cukierka zajmuje nawet 2 dni! Zaznaczają przy tym, by nie dać się nabrać na dwuwarstwowe podróbki. Niemożliwe? Sam spróbuj.

Jak to jest, że cukierek zmienia smak i kolor?

Łamiszczęki to twarde cukierki w kształcie kuli zbudowane z wielu warstw stopionego cukru. Każda z warstw cukierka łatwo się rozpuszcza odkrywając kolejne kolory i smaki. Łamiszczęki mają najczęściej od 1 do 3 cm, czasami natomiast można trafić na takie o średnicy 8 cm! Najczęściej cukierki łamiszczęki po przejściu przez super twarde warstwy kryją w sobie miękkie nadzienie lub gumę do żucia. Produkowane są również duże lizaki łamiszczęki, zdecydowanie atrakcyjniejsze od tradycyjnych lizaków chupa chups. Jeżeli chodzi o smaki to łamiszczęki dostępne są w powalającej palecie smaków – od klasycznych owocowych (jagodowych, wiśniowych, jabłkowych) przez kwaśne i miętowe, po nietypowe takie jak cola i energetyk.

Cukierki twarde jak skała.

Ponieważ są to mega twarde słodycze, zdecydowanie nie radzimy ich gryźć. Wymagają więc sporo cierpliwości, której dzieciom (i dorosłym) często brakuje. Niektórzy twierdzą, że dosłownie łamią szczęki. Pozostaje nam więc wyłącznie metoda ssania, a odruch gryzienia trzeba opanować. Dostanie się do środka zdecydowanie zajmie dłuższą chwilę. Czyżby oprócz festiwalu smaków, kolorów i sztucznych aromatów zapewniały nam także ćwiczenie cierpliwości? Wygląda na to, że warto.

Szał na amerykańskie cukierki.

Pierwsze cukierki twarde łamiszczęki - oryginalne, amerykańskie cukierki Jaw Busters (ang. Pogromcy Szczęk) powstały w 1919 roku w fabryce rodziny Ferrara. Pierwszy cukierek Jaw Busters składał się z pięciu warstw. W każdej warstwie cukierek Jaw Busters krył nowy smak. Było to absolutnie nowe, super twarde, owocowe wyzwanie i szybko zyskało ogromną popularność, która utrzymuje się do dzisiaj.

Chcesz cukierka?

To pójdź do sklepu – odpowiada nam rozum. Wiele osób żyje jednak w permanentnym niedoczasie. Internetowe zakupy ułatwiają klientom dokonywanie zakupów szybciej, dając też możliwość upolowania niższych cen dzięki wielopakom. Kupując więcej gram cukierków na raz oszczędzasz czas i pieniądze – kupowanie produktów stacjonarnie i na sztuki dawno przestało się opłacać.

Co łączy branżę FMCG z tobą?

Codzienność. Jesz, pijesz, myjesz się, ubierasz i pierzesz. FMCG, czyli fast-moving consumer goods to tzw. produkty szybkozbywalne. Produkty szybkozbywalne zaś to nic innego jak produkty pierwszej potrzeby, dostępne we względnie niskich cenach, systematycznie znikające ze sklepowych półek. Produkty FMCG kupujesz często, a dostać je możesz w zasadzie wszędzie.

Łamiszczęki potrzebne na już?

Dokonywanie zakupów od lat staje się coraz łatwiejsze za sprawą internetu. Branżę FMCG ecommerce przejmuje stosunkowo powoli, ale systematycznie. Sklepy stacjonarne otwierają swoje „siedziby” online ułatwiając klientom dokonywanie zakupu ich produktów. Nie ominęło to również słodyczy. Sklep eslodycze.pl umożliwia klientom dokonywanie zakupów na swojej stronie poprzez intuicyjny układ i całodobową dostępność. Poszczególne zakładki dają też możliwość prostego komponowania swojego koszyka. Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami to na ich temat przeczytasz w newsletterze, do którego już teraz możesz się zapisać.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl